Blog

Zastosowania drzwi stalowych

drzwi stalowe

Drzwi stalowe techniczne znajdziemy nie tylko na terenie hal produkcyjnych i magazynów, ale także coraz częściej w prywatnych posesjach. W trosce o bezpieczeństwo nasze i naszego majątku warto zamontować w swoim domu czy piwnicy właśnie drzwi stalowe wewnętrzne. Wykazują one wiele cech, dzięki którym nie tylko pomagają ochronić nieruchomość przed włamaniem, ale także nie ulegają zniszczeniom tak łatwo, jak drzwi wykonane z innego materiału. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się wewnętrzne drzwi stalowe techniczne? Kto powinien zdecydować się na ich zakup?

Drzwi stalowe wewnętrzne – czyli jakie?

Drzwi stalowe techniczne, przeznaczone do wnętrza budynku, charakteryzują się przede wszystkim dużą wytrzymałością na działanie mechaniczne. Trwała, solidna konstrukcja stawi opór złodziejom, świetnie sprawdzi się także w miejscach, w których istnieje ryzyko zderzenia z ciężkimi przedmiotami, które łatwo uszkodzą „zwykłe” drzwi, np. wykonane z drewna lub sklejki. Nie poleca się natomiast stosowania tego typu drzwi stalowych technicznych w pomieszczeniach, w których będą wystawione na bezpośrednie działanie skrajnych czynników atmosferycznych. Zamontowanie ich jedynie we wnękach drzwiowych wewnętrznych sprawi, że długo będą wypełniały swoją rolę bez utraty na jakości i swoich właściwości.

Uniwersalny system dla każdego

Stalowe drzwi techniczne mają szerokie zastosowanie w niemal każdego typu pomieszczeniach. W budynkach przemysłowych, halach produkcyjnych czy magazynach najczęściej montowane są one na korytarzach i w przejściach na sale robocze lub pomieszczenia socjalne, szatnie, stołówki. Natomiast na prywatnych posesjach drzwi stalowe wewnętrzne znalazły zastosowanie w piwnicach, przejściach do garażu, składziku, niekiedy nawet spiżarni i innych miejsc, w których przechowuje się cenne lub na co dzień nieużywane przedmioty. Drzwi techniczne spełniają doskonale swoją funkcję także w komórkach lokatorskich w blokach i kamienicach – dostępność pomieszczeń dla większej liczby osób niż sami właściciele wymaga wykorzystania solidniejszych, bardziej wytrzymałych barier pomiędzy wnętrzem komórki a korytarzem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby drzwi stalowe wewnętrzne zamontować także w innych pomieszczeniach – ich uniwersalne i praktyczne zastosowanie powoduje, że będą adekwatnym rozwiązaniem prawie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby zamówić dla swojego budynku właściwy model drzwi stalowych wewnętrznych, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym drzwi będą mogły dobrze pełnić swoją funkcję. Przede wszystkim trzeba poprawnie wymierzyć otwór w murze i uwzględnić luz montażowy. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj ochrony przeciwwłamaniowej – dobre drzwi techniczne powinny być wyposażone m.in. w bolce antywyważeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X